sobota, 25 kwietnia 2009

Spawn - Po Drugiej StronieTwórcy:
Scenariusz: Dave Sim
Rysunki: Todd McFarlane


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: DanY
grafa: Pakman
korekta: Arn1


Translacja wykonana przez grupę CFC podczas naszego z Pakmanem w niej członkostwa.

......Gdy Spawn próbuje zbadać porzuconą kopię Angeli, niespodziewanie przenosi się do przedziwnej krainy. Spotyka on tam uwięzionych superbohaterów, staje wobec szydzącej Ślepej Sprawiedliwości pod postacią Violatora i w końcu mając za przewodnika samego Cerebusa widzi jak we śnie rodzinę idealną - On, jego żona Wanda i ich córeczka Cyan...
Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się niniejszy komiks, który nigdy nie ukazałby się w Polsce. On nigdy nie ukazał się nigdzie oprócz Stanów. McFarlane wydał tą historię wyłącznie w serii zeszytowej, później omijana była w szeregu wydań zbiorczych, specjalnych, reedycji i dodruków. Jest to 10 numer serii Amerykańskiej Spawna, który został pominięty przy wydawaniu w Polsce przez wydawnictwa Tm-Semic i Mandragora.
Komiks ten należy czytać pomiędzy opowieściami z polskiego Spawn nr 5/97 (z TM-Semic), przedstawia on co się stało z Alem Simmonsem po wciśnięciu przez niego spustu na lancy (oszczepie) Angeli. W historii pierwszej z numeru 5/97 Spawn znika, a jego licznik energii zeruje się. W historii drugiej z tego numeru Spawn jakby nigdy nic pojawia się na swym zaułku i walczy się z bandami techno-punków.
Teraz mamy okazję 'wybielić' tą czarną dziurę w życiorysie ś.p. Ala Simmonsa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz