piątek, 30 września 2011

Ruch OporuTwórcy:
Scenariusz: Jean-Christophe Derrien
Rysunki: Claude Plumail
 

Swoje palce maczali: 
tłumaczenie: Dag
grafa: Predator
korekta: tytusde2ooHistoria trojga paryżan podczas II wojny światowej. 14 czerwca 1940 roku. Niemcy okupują Paryż, tysiące Francuzów ucieka. Pomiędzy nimi, Louis, dobroduszny młody człowiek, który oferuje podróż Soni, młodej komunistce, Żydówce. Wraz z nimi jedzie, André, narzeczony Soni. André nie waha się odpowiedzieć na apel generała de Gaulle’a i pozwolić Soni wrócić do Paryża, gdzie jej walka przybierze nieoczekiwaną formę.

5 komentarzy:

 1. Historia z pozoru prosta i zwyczajna, a jednak do tego stopnia mnie urzekła, że postanowiłem ją przełożyć na język polski. "Ruch Oporu" doskonale wpisuje się w "nowe spojrzenie, bardziej socjologiczne" na II WŚ. Podobnie jak "Lot kruka" Gibrata, dostępny na tym blogu, przedstawia losy zwykłych ludzi pełnych słabości oraz mieszanych uczuć. Postaram się jeszcze kiedyś przedstawić jakiś nowy tytuł w obyczajowo-wojennej stylistyce i realiach II WŚ. Jeśli ktoś chce poznać bardziej heroiczne spojrzenie na wojnę w komiksie zachęcam do odwiedzenia http://tylkokomiksy.blogspot.com/. Dziękuję wszystkim, dzięki którym doszło do upublicznienia tego komiksu w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałbym baczyć więcej tłumaczeń z języka francuskiego. Istnieje wiele interesujących komiksów. Powodzenia w nowych przedsięwzięciach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo Fajne
  Dzięki dla ekipy za dobrą robotę

  OdpowiedzUsuń