środa, 18 listopada 2009

Ziarno SzaleństwaTwórcy:
Scenariusz: Emmanuel Civiello (tomy 1-3 i 5), Thomas Mosdi & Emmanuel Civiello (tom 4)
Rysunki: Emmanuel Civiello


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: DanY (t.01-03, 05), Sana (t.04)
grafa: Pakman
korekta: Arn1, Royus, Sana (t.04), Saimonm (t.04)


Translacja wykonana przez grupę CFC podczas naszego z Pakmanem w niej członkostwa.

Głównym bohaterem tej opowieści jest niejaki Igguk, alchemik, który kocha spokojne życie pośród stert zakurzonych naukowych i magicznych ksiąg. Jednak pewnego dnia, zostaje on wezwany przez królową wróżek i obarczony obowiązkiem wypełnienia niezwykle ważnej misji - ratowania świata . Wkrótce więc (chcąc nie chcąc) stary zrzęda Igguk wyrusza w drogę, w towarzystwie dwójki przyjaciół. Tak rozpoczyna się jego długa i obfitująca w niezwykłe przygody podróż.
Civiello urzekają swoim malarskim pięknem i szczegółowością, znakomicie oddając przy tym klimat świata z baśni, pełnego magii i tajemnic. Patrząc na te prace, widać, że facet naprawdę lubi to co robi i wkłada mnóstwo energii w dopracowanie każdej pojedynczej planszy. I, co tu dużo mówić, efekt końcowy jest piorunujący. Niektóre z kadrów, oprawione w ramki, z powodzeniem mogły by być wystawiane w galerii sztuki.

Tom piąty serii - 'Wielka Księga Poszukiwań' stanowi dodatek do 'Ziarna Szaleństwa'. Jest to artbook, w którym Civiello opisuje swą pracę nad tą wybitną serią. Całość okraszona została szkicami i rysunkami Civiello. Polecamy jako doskonałe uzupełnienie 'Ziarna Szaleństwa'.

1 komentarz:

  1. Szczerze i bez słodzenia - pierwszy tom wymęczyłem, rysunki są niesamowite, ale fabuła mnie nie porwała. Potem było lepiej, ale skończenie 4. tomu pozostawiło mnie z uczuciem... smutku. Zakonczenie jest wzruszające i rzekłbym, że nieszablonowe. W swojej wymowie, przesłaniu opowieść jest z piękna. Może tylko ciężko się na początku wczuć w ten klimat. W każdym razie dla samych rysunków, a właściwie obrazów! - warto. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń