wtorek, 8 listopada 2011

Dziwne...Twórcy:
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Mike Wolfer


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: nPCG (podseria I-III)/DanY (podseria IV)/Venda (podseria V-VI)
grafa:
nPCG (podseria I-III)/Arcomics (podseria IV)/AudiQ (podseria V-VI)
korekta: nPCG (podseria I-III)

Komiks dla czytelnika dorosłego!

Podseria I - Dziwny pocałunek

"Koszmarne morderstwo połączone z samobójstwem na środku ulicy w samym środku dnia; wzdęty, chora ciąża, stary człowiek gnijący w szpitalnym łóżku; w niedalekim mrocznym miejscu oczekujący na swą zgubę krzyczą zapładniani ludzie. Coś zarówno pięknego jak i potwornego próbuje się rozmnożyć a jego dziwny pocałunek wywołuje strach...."
Warren Ellis o "Dziwnym Pocałunku".

Podseria II - Dziwniejsze pocałunki

Najpierw była miniseria "Dziwny pocałunek". Spotkała się z taką popularnością, że powstała jej kontynuacja - "Dziwniejsze pocałunki". Ta również spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony czytelników. Czarno-białe komiksy z niewielkiego wydawnictwa Avatar Press sprzedawały się nie gorzej niż komiksy z innych firm w których publikował autor wspomnianych serii - Warren Ellis. Stworzony przez niego bohater - William Gravel - jest najemnikiem, który dysponuje pewnymi nadnaturalnymi mocami (niewielkimi). Obydwie serie były horrorami, z zacięciem obyczajowym - szybka akcja, szaleni naukowcy, strzelaniny i zboczenia seksualne. Gravel, podobnie jak inny bohater Ellisa - Spider Jerusalem obnaża perwersje i zboczenia, które ukrywa dzisiejsze społeczeństwo.

Podseria III - Dziwne Zabójstwa


Oto trzecia już odsłona serii Warrena Ellisa i Mike Wolfera przedstawiającej przygody Williama Gravela. Po raz drugi w historii, rząd brytyjski, wysyła swoje elitarne jednostki, by stłumiły zamieszki w więzieniu. Ale nawet ci, najznakomitsi i najbardziej przerażający na Ziemi żołnierze, muszą stawić czoła temu, co znajduje się w samym centrum więzienia, sercu buntu. W istocie, tylko jeden człowiek wyszkolony w oddziałach S.A.S. jest w stanie stawić czoła temu horrorowi, niedawno skompromitowany, starszy sierżant William Gravel: mag bojowy. Lecz wewnątrz więzienia znajduje się człowiek gotowy walczyć z czymś więcej niż ludzką bronią. Tego wieczora będzie to przynajmniej jeszcze jedno dziwne zabójstwo.

Podseria IV - Dziwne Zabójstwa: The Body Orchard

Warren Ellis i Mike Wolfer powracają by pokazać nam więcej Dziwnych Zabójstw! Zanim został skompromitowany, usunięty i zmuszony do pracy w roli najemnika, starszy sierżant William Gravel był członkiem S.A.S., należał do oddziału Alfa Jeden Cztery. Od czasu usunięcia z oddziału nie miał styczności ze swoimi kolegami z drużyny. Wiedział tylko, że są nadal w oddziale, robiąc to, do czego on sam przywykł. Nie wyjaśnia to jednak ani trochę dlaczego podczas gdy on wykonuje zlecenie w Nowym Jorku, drużyna Alfa Jeden mogłaby być widziana jak porywa nowomianowanego burmistrza, by potem rozpłynąć się w powietrzu?

Podseria V - Dziwne Zabójstwa: Strong Medicine

Piąta odsłona przygód najemnika Williama Gravela autorstwa Ellis i Wolfer przepełniona jest złymi mocami. Gravel w końcu zaprzestaje swoich spornych operacji w Stanach Zjednoczonych i powraca do domu, do Londynu. Lecz zanim zdoła się tam na dobre zaaklimatyzować, zostaje wciągnięty w śledztwo dotyczące przerażającego okaleczenia dziecka, które zostało zamordowane w bardzo specyficzny sposób. Było to zabójstwo rytualne mające komuś przynieść potężną magię. Jeśli Gravel tego nie powstrzyma i zginie kolejne dziecko, cały Londyn spłonie podczas zamieszek rasowych.

Podseria VI - Dziwne Zabójstwa: Necromancer

W końcu doczekaliśmy się szóstej odsłony epopei! Dzięki Warrenowi Ellisowi znów powraca do nas kultowa postać Williama Gravela, i to w przyprawiającej o mdłości misji, jakiej dotąd nie widzieliśmy. Na Filipinach dochodzi do dziwnych zniknięć turystów, Gravel dostaje zadanie zabicia dziennikarza śledczego chcącego ujawnić istnienie laboratorium chemicznego sankcjonowanego przez rząd brytyjski. Lecz podstępy i polityczne intrygi wskazują na Gravela, że popełnił morderstwo będące faktycznie dziełem jego kompanów z S.A.S. Orientuje się wtedy, że został wciągnięty w pułapkę przez szukającego zemsty przełożonego. A to dopiero początek. Pojawiają się zombi: tłumy obdartych z ciała, ożywionych zwłok chcących zniszczyć i zjeść wszystko i wszystkich stających im na drodze. Czy Gravel zdoła odkryć szokującą prawdę ukrytą wewnątrz dżungli na wyspie trupów, i czy jego niezwykłe zdolności pomogą mu umknąć przed szaleńcami i armią żywych trupów oraz czterema oddziałami pokaźnie uzbrojonych żołnierzy S.A.S. łaknących jego krwi?

33 komentarze:

 1. Zajebiście że to będziecie kontynuować
  Naprawdę wielkie dzięki

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie!
  Podziękowania :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajnie będzie przeczytać jeszcze raz, tym razem po polsku ;)

  można by też dodać uwagę, że to komiksy dla dorosłych czytelników

  OdpowiedzUsuń
 4. Szamas, odpowiedni znaczek informujący dla jakich czytelników jest ten komiks pojawi się na okładkach V i VI serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. venda ok, ale chodziło mi ogólnie o całość cyklu ;)chociaż po samym opisie można wnioskować, że nie są to komiksy dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. szamas, wchodząc na niniejszy blog jest ostrzeżenie o zawartości, to powinno o czymś świadczyć, więc oczywiste się staje, że tu nie znajdują się komiksy dla dzieci, swoją drogą, komiksy (te nowe) się jeszcze nie ukazały, a już postów się nazbierało ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. No już dopisałem, że dla dorosłego, no już, nie pultajcie się tak :P :D

  OdpowiedzUsuń
 8. czemu nikt mi nie powiedział, że na mf brakuje 2 numerów, wrzuciły się z błędem i ich nie wykazało w folderze :P

  OdpowiedzUsuń
 9. ja już miałem je wcześniej - musiałem się duchowo przygotować do wklejania

  zastanawiam kto ściąga te komiksy - normalnie matrix

  OdpowiedzUsuń
 10. już można ściągać i sobie przypominać, za dwa dni opublikujemy nową serię :P

  OdpowiedzUsuń
 11. ten komiks jest mistrzowski dzięki ogromne za niego i działalność w ogóle, dwajcie dalsze serie please!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna robota Dzięki Panowie: Venda, Gaudip/AudiQ, DanY, Warren Ellis (podobno tu zagląda :) )

  OdpowiedzUsuń
 13. Rad jestem, że trafiliśmy w czyjeś gusta. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. klasku klasku - 6 jak dla mnie najlepsza... zielone lody, buahahhaa

  OdpowiedzUsuń
 15. No i Gravel trafia do Hollywood, Warren Ellis pisze scenariusz i ma działać jako producent wykonawczy. Przynajmniej twórca Gravela dopilnuje, żeby mu filmu nie sknocili. :D
  Ale kto zagra główną rolę? Hmm.

  OdpowiedzUsuń
 16. @gaudip tzn. że macie już VI w obróbce?? dawajcie ją:)zwłaszcza jak ma być najlepsza.. V w mojej ocenia najsłabsza z opublikowanych co nie znaczy że słaba. Jeszcze raz dzięki

  OdpowiedzUsuń
 17. Mocne! Niesamowite.
  Dzięki wielkie :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zombie, jaszczurki w bebechach, odpadające członki... Nie przepadam za horrorami, pierwsza część tej mini serii mną wstrząsnęła. Zastanawiałem się nawet nad zaprzestaniem czytania, ale czytałem. Szczyt makabry, wg mnie,osiągnięto gdy na drugim planie samochód wjechał w autobus pełen niepełnosprawnych dzieci. Wszędzie walały się ich szczątki. W tym momencie uznałem, że to jednak musi być jakaś parodia, satyra. Kolejne części pochłonęły mnie tak, że nie zauważałem mijającego czasu. Ocknąłem się, już nieco znudzony, przy dwóch ostatnich podseriach. Mimo wszystko, czekam na kolejną, mam nadzieję, że równie dobrą jak pierwsze trzy, część przygód brytyjskiej, okultystycznej wersji Punishera.

  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 19. VI podseria już we wtorek. I nie 3 a 6 części!

  OdpowiedzUsuń
 20. i wątek hmmm "towarzyski" :] aż byłem zaskoczony tą stroną Gravela :)

  OdpowiedzUsuń
 21. takie międzyludzkozombiacze przełamywanie lodów ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ej, koledzy, nie spoilerować :P

  OdpowiedzUsuń
 23. dawajcie go!!:)

  OdpowiedzUsuń
 24. zostało 60 godzin do premiery :p

  OdpowiedzUsuń
 25. Dzięki za kolejną serie

  OdpowiedzUsuń
 26. jeszcze nie zacząłem czytać ale jak to się mówi thank you from the mountain!

  OdpowiedzUsuń
 27. Nawet nie chcę myśleć, co Gravel zrobił z tym zombiakiem w dziurze z kolcami... Błeee...

  OdpowiedzUsuń
 28. Spoko, widocznie horrory nie są w Twoim guście. W Avatarach, gdzie są zombiaki raczej na 100% będzie połączenie z seksem i golizną. Nie pamiętam dokładnie, zaczynało się na 'living dead...' tam są takie połączenia i też są z wyd. Avatar. Tak jak pisałem kwestia gustu, jednego to gorszy, innego śmieszy.
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 29. To coś w dziurze to nie zombiak tylko zombiaczka :P

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo się cieszę, że to przetłumaczyliście. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń