poniedziałek, 1 kwietnia 2013

KorrigansTwórcy:
Scenariusz: Thomas Mosdi
Rysunki: Emmanuel Civiello


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: DanY

tłumaczenie wstępu t.4: GEDiNAZGUL
grafa: Pakman (t.1-3)/AudiQ (t.4)
korekta: Missio, Harfista, Roy_v_beck, Saimonm (t.1-3)/stary niedzwiedz, Venda (t.4)


Translacja wykonana przez grupę CFC podczas naszego z Pakmanem w niej członkostwa.

Główną bohaterką opowieści jest mała irlandzka dziewczynka imieniem Luaine, której ojciec zostaje zabity, a matka i dziadek porwani przez złe stwory z ciemnego lasu. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności dziewczynka zostaje przygarnięta przez tytułowych Korrigan'ów, plemię, którego osobnicy przypominają swoim wyglądem skrzyżowanie krasnoludów z czarownicami o haczykowatych nosach. Wraz z nimi mała podejmuje próbę odnalezienia swoich bliskich, a także musi stawić czoło Balorowi, władcy ciemności.

12 komentarzy:

 1. Witam, czy przewidziana jest translacja dalszych części? Dzięki za wrzutkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest, ale mimo, że ostatnia część wyszła dosyć dawno, z pół roku, to nigdzie nie mogę znaleźć skanów. Ale szansa jest, bo jak mi napisał człowiek, który przekładał pierwsze 3 części na ang jest zainteresowany skończeniem serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, widzę że pojawiła się czwarta część w planach, czy jest może wiadome czy pojawi się jeszcze w tym roku, fajnie by było dowiedzieć się jak się to skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej na pewno nie pojawi się w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. W końcu pękłem i przeczytałem, nie czekając na ostatni numer. Czytało się o wiele lepiej niż ziarno szaleństwa (tyle że tam był świetny, wzruszający finał, zobaczymy jak będzie tutaj). Podziękowania dla całej ekipy.

  OdpowiedzUsuń
 6. A Dany zaczął już prace nad #4. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. @Venda
  Mimo wszystko to świetna informacja. Dzięki V. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie tylko przez Ciebie ta chwila była wyczekiwana, Dany. Wielkie dzięki, zabieram się do ściagania, miła niespodzianka. Mam nadzieję, że tonie prima aprilis. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. dzięki :)

  GEDiNAZGUL

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielkie dzięki. Korrigans to wietna seria. Swoją drogą, to co jak co, ale akurat ten komiks naprawdę zasłużył na to, żeby ukazać się oficjalnie, na papierze.

  OdpowiedzUsuń