środa, 18 listopada 2009

Eberron - Oko WilkaTwórcy:
Scenariusz: Keith Baker
Rysunki: Chris Lie


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: DanY
grafa: Pakman
korekta: Missio, Harfista, Roy_v_beck, Saimonm


Translacja wykonana przez grupę CFC podczas naszego z Pakmanem w niej członkostwa. Projekt został wykonany wraz z grupą New RPG Order.

Oto świat magii.
W jego dzikich ostępach, magia spłodziła wiele niezwykłych stworzeń, począwszy od brutalnych Trolli, a skończywszy na majestatycznych Smokach. W miastach ludzkość obróciła swoją mistyczną moc przeciw samej sobie, doprowadzając się na skraj zagłady. Statki żeglują wśród przestworzy, wieści niesione są z wiatrem, a magowie napełniają życiem kamienie i stal. Magia jest wykorzystywana w wymianie informacji, lecznictwie… oraz w walce.
Wieki temu, królestwo Galifar zostało rozdarte przez wojnę domową. Z chaosu konfliktu powstało pięć nacji: Cyrów, Karrnatów, Brelandów, Thranów i Aundairów. Wojna toczyła się niespełna przez stulecie, aż mistyczny kataklizm spowodował zagładę narodu Cyrów. Przyczyna tego spustoszenia pozostała nieodkryta, a w jego następstwie został zawarty niepewny pokój. Niewielu wierzy, że będzie on trwały.
Oto świat Greykelli Ir'Ryc, będącej wojowniczką bez swego kraju. Jedną z ostatnich ocalałych przedstawicieli Cyrów. Jest uchodźcem, kobietą bez domu i celu w życiu.
Jednakowoż wiary nie utraciła.

2 komentarze:

  1. Czy sa jeszcze jakies komiksy ze świata eberron?

    OdpowiedzUsuń