środa, 28 lipca 2010

Świat Vincente SegrellesaTwórcy:
Scenariusz i rysunki: Vicente Segrelles


Swoje palce maczali:
tłumaczenie i opracowanie: MRad
korekta: MiKaDo


Vicente Segrelles urodził się w Barcelonie (Hiszpania) 9 września 1940 tuż po wojnie domowej. Jego dzieciństwo minęło w twórczej atmosferze: jego ojciec kochał obrazy i wynalazki, a jego wuj, José Segrelles, był cenionym w świecie ilustratorem i akwarelistą. Ta atmosfera wpłynęła na namiętność do rysunku, któremu poświęcał każdą wolną chwilę.
Ale, ponieważ czasy były niespokojne, a sztuka nie była pewnym źródłem zarobku, jako czternastolatek zaczął się uczyć w szkole mechanicznej, poznając zarówno rysunek techniczny jak i materiałoznawstwo. Równocześnie samodzielnie poznawał nowe, a wręcz nowatorskie techniki malarskie. Dzięki ciężkiej pracy, uporowi i wyjątkowej wyobraźni i pomysłowości udało mu się zainteresować swoimi nietypowymi, jak na owe czasy, pracami, firmy reklamowe.

Podczas 25 lat, poświęconych światu profesjonalnych ilustracji, Segrelles namalował ponad 650 wysokiej jakości okładek książek i ilustracji na zlecenie największych europejskich i amerykańskich wydawnictw.

W 1980 roku Segrelles powołał do życia Najemnika (THE MERCENARY). Wspaniałe, barwne obrazy zauroczyły czytelników całego świata. Od tej chwili Segrelles poświęcił się przede wszystkim wymyślaniu i malowaniu kolejnych przygód białego rycerza. W roku 1998 Segrelles, zmęczony pracochłonnym malowaniem, zaczął eksperymenty z grafiką komputerową. Efekty tego zauroczenia nowatorską, jak na owe czasy, technologią możemy oglądać w dziesiątym tomie przygód Najemnika.
Segrelles wymyślił jeszcze jedną popularną postać komiksową - zabawnego Szeryfa Pata.

Jubileuszowy album zawiera krótkie opowiadanie z niestrudzonym Najemnikiem w roli głównej i prawie 30 bajecznych grafik Vicente Segrellesa.

1 komentarz: