wtorek, 28 czerwca 2011

Wieże Bois-MauryTwórcy:
Scenariusz: HERMANN
Rysunki: HERMANNRycerz i prostak, miłość i niedola… We wzruszającym obrazie, Hermann bezpardonowo maluje nam średniowiecze okrutne i bezlitosne gdzie elity feudalne są panami życia poddanych. Lecz i w takim okrutnym świecie można znaleźć młodych kochanków szukających swej własnej odrobiny szczęścia, rycerzy którzy nadal wierzą w honor i powinność i złoczyńców którzy z litości lub dla zabawy pomogą bezbronnym miast ich ograbić… Ot, Los pogrywający ludzkim życiem. Po wypracowaniu swego autorskiego stylu w takich seriach jak „Bernard Prince” czy „Jeremiah”, Hermann tworzy barwną epicką wizję historii. Poezja gestu staje się odyseją dziwnego świata, Wieże Bois-Maury są potwierdzeniem talentu wielkiego malarza komiksu.

Komiks porzucony, zapraszamy do kupna!!!!


12 komentarzy:

 1. Wielkie dzięki za tę serię.
  Chciałbym zapytać czy jest szansa, że po zakończeniu "Wież ..." zajmiecie się inną serią rozgrywającą się w średniowieczu- "Głowy Orłów" (dwa pierwsze tomy wydał Motopol).

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham wasza robote, gaudip

  OdpowiedzUsuń
 3. "Głowy Orłów"
  Stary, wiesz ile tego jest?
  Łącznie 21 tomów. 2 pierwsze wydane w Polsce. Zostaje 19 z czego w sieci dostępne jest 18 tomów. Od groma roboty. Ale jeśli jesteś chętny, możesz przepisać a nad tłumaczeniem się pomyśli.

  TECUMSEH

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytałem o "Głowy Orłów" ponieważ uważam, że to świetna lecz niestety chyba niedoceniona u nas seria. Dlatego spytałem, czy jest szansa po zakończeniu "Wież..." na inną serię o średniowieczu, jeśli nie ma to trudno. Jednak ilość tomów (24) "Jessica Blandy" nie stanęła na przeszkodzie.

  Odnośnie "przepisywania" czy chodzi o przepisanie z dymków francuskiego tekstu? Cóż mogę o tym pomyśleć, choć nie w najbliższym czasie.
  Skąd można ściągnąć niewydane w Polsce tomy?

  OdpowiedzUsuń
 5. na czym ma polegać to przepisywanie ?? gaudip

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie dzieki za tłumaczenie.Komiksów historycznych jak na lekarstwo...Szkoda, że nikt sie nie kusi na przetłumaczenie Ramiro -Vanca,Vae-Victis -Mittona,Kroniki barbarzynców ...i wielu innych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście wolałbym kolejne częci MURENY

  OdpowiedzUsuń
 8. Murena jest w planach Egmontu na 2010 /gaudip/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielkie dzięki, świetny poczatek na 2010. Najlepszy obok Towarzyszy Zmierzchu komiks historyczny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo udana seria

  OdpowiedzUsuń
 11. Komiks znalazł się w zapowiedziach polskiego wydawcy.
  http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/222719-wieze-bois-maury-1-babette

  OdpowiedzUsuń