wtorek, 11 marca 2014

Z Archiwum XTwórcy:
Scenariusz: Frank Spotnitz (00-02), Marv Wolfman (03-04)
Rysunki: Brian Denham


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: Venda
grafa: AudiQ
korekta: DanY

skan: OROBOROS-DCP

AGENT FEDERALNY Fox Mulder
Najważniejszym wydarzeniem w życiu Muldera było tajemnicze zniknięcie jego siostry, Samanthy, z ich rodzinnego domu w Chilmark, w stanie Massachusetts. W tamtym czasie, pozostało to niewyjaśnione, ale po latach, Mulder, dzięki hipnozie regresyjnej "odzyskał" wspomnienie o niej, jakoby została porwana przez kosmitów. To odkrycie zniszczyło jego obiecującą karierę w FBI. Po studiach psychologii na Oksfordzie, Mulder udał się do Akademii FBI w Quantico, w stanie Wirginia, i szybko pomógł złapać osławionego seryjnego mordercę, pisząc monografię o seryjnych mordercach i okultyzmie. Ale, jako że był święcie przekonany o uprowadzeniu swojej siostry, jego priorytety szybko się zmieniły. Dowiedział się o istnieniu biura, od dawna zaniedbanego, "Archiwum X", i przeniósł się do pomieszczeń piwnicznych FBI, aby rozwijać swoje zainteresowania przestępstwami związanymi z kosmitami i innymi niewyjaśnionymi zjawiskami. 

AGENTKA FEDERALNA Dana Scully
Wychowana jako katoliczka w marynarskiej rodzinie, Scully studiowała fizykę na studiach licencjackich przed pójściem na studia medyczne, gdzie została zwerbowana przez FBI. Chcąc się wyróżnić, skończyła przydzielona do zadania, które udaremniło jej ambicje w FBI, została partnerem Muldera gdzie miała w tajemnicy podważać jego teorie w Archiwum X, które było postrzegane potencjalne źródło wstydu dla biura. Mało, że nie podważyła jego pracy, to Scully wręcz ją wzmocniła. Ścisły umysł Scully i niepohamowany intelekt szybko stały się dla niego niezastąpione. 

Przygody dwójki agentów FBI, Muldera i Scully, w nowej komiksowej serii.

12 komentarzy:

 1. O bardzo fajnie - Dzięki
  Ładnie tych premier :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie dzięki - zaraz się przekartkuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój ulubiony serial. Mam nadzieję, że to nie jedyny komiks z tej serii. Poproszę o więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam pytanie, Mianowicie, czy planujecie tłumaczyć komiksową 10 serie serial TXF?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No szkoda. Na pewno byłoby większe zainteresowanie niż te odgrzewane kotlety

   Usuń
  2. Komiksowa kontynuacja serialu: Skinner ostrzega Muldera i Scully o skradzionych danych na temat Archiwum X, byli agenci prowadzą w tej sprawie prywatne śledztwo. Doggett i Reyes wpadają w tarapaty. Mulder spotyka Palacza (choć ten zginął w ostatnim odc. 9 sezonu). Dodatkowo Mulder odkrywa, że Samotni Strzelcy sfingowali własną śmierć (choć byli duchami w ostatnim odc. 9 sezonu). ITP. ITP.

   Więc reasumując sezon 10 nie jest odgrzewanym kotletem, tylko tłumaczona przeze mnie seria o przygodach agentów, gdy jeszcze "normalnie" działali w Archiwum. Dzięki za krytykę, pozdro.

   Usuń
 5. Dzięki za komiksy

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki wielkie za Rudą i tego drugiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. 10 seria X-Files zostanie wydana u nas w przyszłym roku przez Sine Qua Non, jeśliby ktoś nie dotarł jeszcze do tej informacji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten 10 sezon? masakra. nie mogli czegoś lepszego?

   Usuń
 8. Kiedy będą nowe komiksy te które teraz wyszły ?

  OdpowiedzUsuń