środa, 11 czerwca 2014

Enemy Ace - Podniebna wojnaTwórcy: 
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Chris Weston (tom 1) i Russ Heath (tom 2)

Swoje palce maczali: 
tłumaczenie: Venda
grafa: AudiQ
korekta: DanY


Legenda I wojny światowej, niemiecki pilot myśliwca Hans Von Hammer, znany też jako Enemy Ace, wraca na podbój nieba podczas II wojny światowej. Choć nie jest przyjacielem nazistów, szybko gromadzi liczne trafienia latając czerwonym Me-109 na radzieckim niebie, a później czerwonym Me-262 w obronie Niemiec tępiąc amerykańskie bombowce. Niemniej von Hammer staje się bardziej rozczarowany, będąc ciągle świadkiem okropności wojny. Czarę goryczy przelewa, gdy jego spadochron zwiewa na Dachau i widzi dzieło Holocaustu.

11 komentarzy:

 1. Na dużą uwagę, uznanie i podziękowanie zasługuje AudiQ, który poprawił, wyczyścił, wypielęgnował pokraczne skany, dzięki czemu efekt Jego pracy teraz podziwiamy. Także dzięki AudiQowi posiadamy tylne okładki, których, niestety, było brak w skanach.

  Mistrzowska robota.
  Dziek, AudiQ. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na jeszcze większe uznanie zasługują ci wszyscy krzykacze, którzy jak nie ma komiksu to piszą post za postem domagając się komiksu, a jak komiksy już się pokażą to ich jedynym wysiłkiem jest pobranie go, żadnego komentarza, czy komiks w porządku, czy słaby itp... Może jest coś do poprawy na przyszłość, no ale po co, lepiej nie czekając od razu wrzucić na torenta (po co czekać z tydzień, pokażmy, że mamy w dupie translatorów :D) czy chomika i zarabiać na czyjejś pracy i poświęconym czasie (chodzi o chomiki).

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja dziękuję bardzo za wyśmienitą robotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zdążyłem jeszcze przeczytać, mało czasu, czasu mało. Na razie tylko rzuciłem okiem - zapowiada się naprawdę nieźle! no to dzięki, Koledzy!!
  tuco

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za świetnie dopieszczony komiks, DanY utrzymujesz bardzo wysoko poziom, bardzo ciekawe pozycje bierzecie na warsztat, szacun.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat główna zasługa Vendy, to jego projekt i on wynalazł ;)

   Usuń
  2. Gratki zatem dla Vendy. I mam nadzieję że zdarzy nam się popracować wspólnie nad jakimś projektem.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Panowie Więcej takich komiksów więcej Proszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Komiksy wojenne Gartha Ennisa to jest to co misie Grizzly lubią najbardziej (oczywiście oprócz miodku pitnego). DZIĘKUJEMY!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dziękuję za ten wspaniały komiks. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna Robota !!! Dawać więcej Ennisa a wycałuje was !!!!!!!! :P

  OdpowiedzUsuń