środa, 18 listopada 2009

Superman - Pokój na Ziemi



Twórcy:
Scenariusz: Alex Ross i Paul Dini
Rysunki: Alex Ross


Swoje palce maczali:
tłumaczenie: DanY
grafa: Pakman
korekta: Arn1


Translacja wykonana przez grupę CFC podczas naszego z Pakmanem w niej członkostwa.

Gdy w Metropolis nadszedł okres wypoczynku, Superman z przykrością sobie uświadomił o surowym podziale między niewielu uprzywilejowanych a tak wielu ubogich będących na skraju głodu.
Zdecydował, że najlepiej pomoże jak da przykład. Superman zaprzągł swoją niewiarygodną siłę do pracy wymagającej tytanicznego wysiłku, do zaspokojenia głodu na Świecie. Pomimo cynizmu jaki napotkał, jego najwspanialszym darem dla Świata stało się niewątpliwie przesłanie o NADZIEI i POKOJU.
Superman - Pokój na Ziemi jest rysunkową opowieścią, wspaniale łączącą elementy komiksu i książki obrazkowej. Napisany przez Paula Dini (Batman: Szalona miłość), zdobywcę nagrody Emmy za produkcję animowanych serii o Batmanie i Supermanie. Połączył on swoje siły z plastykiem Alexem Rossem (Kingdom Come), budzącym obecnie największe uznanie rysownikiem komiksów, tworzącym dla każdego swoje klasyczne dzieła, bez względu na jego wiek.

2 komentarze:

 1. Bardzo przejmujący i smutny, ale jednocześnie szczery w przekazie komiks. Wywarł na mnie o wiele lepsze wrażenie niż "Batman- Wojna ze zbrodnią". Chociaż w obydwu ilustracje są niesamowite. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy ktoś tu zagląda, bo temat dość stary, ale zapytam nieśmiało: jest szansa na przetłumaczenie dalszych tomów z serii "The World's Greatest Super-Heroes" w której skład wchodzi właśnie: "Superman - Pokój na Ziemi" i "Batman - Wojna ze Zbrodnią"?

  Bury Wilk jakiś czas temu przetłumaczył "Wonder Woman - Duch prawdy" i teraz pozostały 3 tomy do skompletowania serii:
  "JLA: Secret Origins",
  "JLA: Liberty and Justice" oraz
  "Shazam!: Power of Hope"

  OdpowiedzUsuń